Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tomáš Verner

14. 3. 2007

Tomáš Verner Narodil se 3. 6. 1986 v Písku. Ke krasobruslení se dostal v pěti letech, protože jeho láska dělala také krasobruslení. Jeho oblíbeným krasobruslařem je Jevgenij Pljuščenko. Rád skáče flip a nerad salchow. Má mladší sestru Kateřinu a o dva roky staršího bratra Miroslava, který donedávna soutěžil ve sportovních dvojicích. Tomáš měří 178 cm a bydlí v Českých Budějovicích. Jeden čas byl vídán s Lucií Vondráčkovou.
Je prvním reprezentantem ČR (posledním byl Petr Barna) v kategorii mužů, který se od roku 1992 dostal do volných jízd na mistrovství světa a skončil v první desítce na mistrovství Evropy. Tomáš odletěl v roce 2003 na Mistrovství Evropy, ale při tréninku si rozsekl nohu, proto nemohl startovat. Toto zranění mu znemožnilo také účast na Mistrovství světa juniorů v témže roce, které se konalo v Ostravě. Kvůli zranění musel Tomáš v roce 2005 vynechat ME v Turíně i mistrovství republiky. Na mistrovství světa 2005 se Tomáš nedostal ani do kr. programu. V novém systému hodnocení by mu přitom k postuObrazekpu z kvalifikace stačila pouze 0.52 bodu. V roce 2005 Tomáš vyhrál olympijskou kvalifikaci ve Vídni, což mu jako jedinému českému krasobruslaři umožnilo start na OH v Turíně 2006. Tam nakonec skončil 18. V roce 2007 přišlo mistrovství Evropy ve Varšavě. Konalo se bez největších favoritů. Tomáš Verner byl po téměř bezchybném krátkém programu překvapivě první. Ve volné jízdě zaváhal a skončil nakonec druhý za Francouzem Joubertem. Byl to pro něj životní závod se šťastným koncem. Na mistrovství světa 2007 chtěl být Tomáš do desátého místa. Pokazil krátký program ale volnou jízdou si zajel pro čtvrté místo.
V roce 2008 se konalo ME v Chorvatsku. Dorazilo tam mnoho fanoušků Tomáše, včetně japonského fan - clubu. A Tomáš se jim předvedl v plné kráse. Vyhrál krátký program a zajel výbornou volnou jízdu. To znamenalo jediné - stal se prvním českým mistrem Evropy. Druhého Lambiela porazil o více jak 10 bodů.
V ten samý rok se konalo také MS. V krátkém programu zajel Verner bezchybně. Dostal však překvapivě málo bodů a byl 4. Volná jízda se mu vůbec nepovedla a nakonec skončil až 15.
V roce 2009 se poprvé dostal do finále SP. Na ME se mu v krátkém programu podařilo zajet nejlepší výkon kariéry, ale stačilo to jen na druhé místo za Jouberta. Volná jízda se mu vůbec nepovedla a tak následoval propad až na 6 místo. Po dvou medailích tak odjel z ME s prázdnou.
Reputaci si napravil na světovém šampionátu 2009, kde skončil čtvrtý.
Další sezonu pak podřídil olympiádě, kde chtěl jako jeden z favoritů uspět. Před OH měl však zdravotní problémy a nebyl tak úplně v pořádku. Krátký program se mu nepovedl, ve volné jízdě sice skočil čtverný skok (ten neskočil ani pozdější vítěz Lysacek) ale zkazil další skoky a spadl při krokové pasáži. Olympiáda tak pro něj skončila zklamáním. Navíc definitivně přišel o post české jedničky. Mladý Březina ho porazil na českém i evropském šampionátu (Verner tam byl devátý, Březina čtvrtý) a také na OH.
Tomáš pak kompletně změnil svůj přístup. Vyměnil trenéry, odjel do Kanady a začal pracovat s Danielem Landou. Výsledek se dostavil brzy. Na evropském šampionátu bojoval o zlato a nakonec vyhrál bronzovou medaily a to znamenalo jediné - návrat na do špičky.


Obrazek
 

 

Náhledy fotografií ze složky Různé fotky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hlavu vzhůru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(verča, 22. 3. 2008 20:17)

Tome,hlavu vzůru,vždy se to nepovede.Příšte to půjde určitě lépe.Držím palečky a těch co o Tobě mluví špatně si nevšímej.Hlavně bojuj dál... NA ZLATO TY MÁŠ!!!!!

Mistr Evropy ze Zagrebu 2008!!!

(Dvore, 25. 1. 2008 8:46)

Prosím zaktualizujte - vždyť je už MISTREM EVROPY - ME Zagreb. Děkujeme.

 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2021 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 197825
Měsíc: 2579
Den: 107