Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ivo Karlovič

27. 6. 2010
Ivo Karlovič
(28. únor 1979)

Obrazek


Rodák ze Zábřeha, Ivo Karlovič, je nejvyšším hráčem v historii. Ivo je postrachem především kvůli svému servisu. Jeden čas dokonce držel rekord v počtu es - 78 proti našemu Štěpánkovi.
Jeho otec Vlado je meteorolog a matka Gordona pracuje v zemědělství. Ivo má starší sestru, která hrála tenis když byla mladší. Ivo se oženil v roce 2005 s Alsi. Ivo si kromě tenisu rád zahraje basketbal nebo zajde do kina.
Ivo začal hrát tenis když mu bylo šest let. Jeho rodiče ho velmi podporovali, stejně jako jeho sestru. Na tenis se díval na televizi a našel si své idoly - Beckera a Ivanševiče, Chorvata se silným servisem. Během války neměl Ivo peníze na hraní tenisu a tak se věnoval basketbalu, na tenis však nezapoměl. Po večerech chodil na kurty a cvičil servis a právě tyhle doby stojí za jeho ďábelským servisem, nikoliv jeho výška. Ani po válce na tom nebyla Karlovičova rodina finančně dobře. Ivo začal hrát za místní klub a vydělal si nějaké peníze díky čemuž mohl jezdit na závody, kde mohl vydělat více peněz a získat body. Po maturitě vstoupil do chorvatského davis-cupového týmu. O tři roky později nastal převrat v jeho kariéře. Doslova celý svět šokoval, když vyřadil obhájce titulu Hewitta v prvním kole Wimbledonu. Bylo to vůbec první Karlovičovo vítězství na grand-slamu. V tu dobu byl 203 na žebříčku ATP.
V roce 2006 přišlo zranění a na několik měsíců nemohl hrát. Zotavil se a vrátil se k těžkému tréninku. Denně cvičil šest hodin, aby nabral zpět ztracenou sílu.
Na okruhu ATP vyhrál čtyři turnaje, jednou na antuce, tvrdém povrchu a dvakrát na trávě. Jeden turnaj vyhrál i ve čtyřhře. Na žebříčku byl nejvýše v roce 2008 na 14. místě.
Nejlépe se mu na grand-slamovém turnaji dařilo ve Wimbledonu, kde došel do čtvrtfinále. V deblu je jeho největší úspěch semifinále Australian Open.
 

 
 

Náhledy fotografií ze složky Světový tenisti a tenistky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie




Archiv

Kalendář
<< říjen / 2021 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 189065
Měsíc: 2232
Den: 78