Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lukáš Pešek

29. 5. 2007

Lukáš Pešek

Lukas Pesek - 2007 Australian Motorcycle Grand Prix

 

Lukas_Pesek_motorka_jezdec_GP_172x111.jpg

Lukáš Pešek začal jezdit na motocyklu už ve třech letech díky svému otci, bývalému motokrosaři. Ten mu postavil jeho první motocykl. Když si Lukáš poprvé sedl na motorku upadl. Natolik ho ale nadchla, že brzy zasáhl do národních závodů minibiků a později do mistrovství ČR ve třídě do 125 ccm, které vyhrál v roce 2002 a ve stejném roce na divokou kartu debutoval ve Velké ceně ČR. Poté vyzkoušel vyšší třídu do 250 ccm, ve které mimo jiné - jako náhradník za zraněného Jaroslava Huleše absolvoval své první pravidelné starty ve velkých cenách mistrovství světa a na konci roku ve Velké ceně Austrálie poprvé bodoval jako dvanáctý.
Vrátil se ale do stopětadvacítek, kde vystřídal několik týmů a pravidelně startoval v mistrovství světa, několik sezón bez výraznějších výsledků. První sezónu jezdil na motocyklu značky Honda, poté na motocyklech značky Derbi. Byl považován za rychlého jezdce, který ale nepodával konzistentní výkony.
Až v roce 2006 najednou prorazil. Dvakrát vyhrál kvalifikaci a celkem třikrát se umístil na stupních vítězů (druhý ve Velké ceně Španělska na oblíbeném okruhu v Jerezu a dvakrát třetí), což mu celkově stačilo k šestému místu v mistrovství světa. Je teprve šestým českým motocyklistou, který stál na stupních vítězů ve velké ceně mistrovství světa.
Na další sezonu si vytyčil cíl - být na konci seriálu do třetího místa a pak hurá do dvěstěpadesátek. Hned v úvodu této sezóny vybojoval třetí místo ve Velké ceně Kataru, držel umístění na stupních vítězů v průběžném pořadí a opakovaně dosahoval vynikajících výsledků. 6. května ze třetího místa na startu vyhrál Velkou cenu Číny na okruhu v Šanghaji a dostal se dokonce na průběžné první místo mistrovství světa. Stal se tak po více než 40 letech jezdcem, který se stal vítězem v motocyklech. K vítězství měl už tuhle sezonu blízko ve druhém závodě, kdy prohrál jen o několik tisícin vteřiny. Navíc koncem sezony stanul opět na stupni nejvyšším a to na VC Austrálie.
V příští sezoně bude jezdit ve dvěstěpadesátkách. Hned v prvním závodě jezdil střídavě na sedmém a osmém místě spolu s krajanem Abrahámem. Několik kol před koncem však upadl a svoji premiéru ve dvěstěpadesátkách ukončil předčasně.
Jeho nejlepším umístěním ve dvěstěpadesátkách bylo 9. místo ze San Marina. Sezonu zakončil na 15. místě.
Další rok už měl plán jezdit stabilně v první desítce. Zatím se mu to povedlo jen dvakrát - v Japonsku a Francii.

 

Lukáš Pešek žije s otcem. Jeho bratr také jezdí na motocyklech. Snem jejich otce je, aby je jednou mohl vidět spolu na některé velké ceně. Taková šance se může podařit v Brně, kde může Lukášův bratr startovat na červenou kartu. Na motocyklu má Lukáš číslo 52. Po otci zdědil přezdívku Česílko. Jeho snem je kromě zisku titulu mistra světa ve stopětadvacítkách startovat v královské disciplíně MotoGP.

Lukáš Pešek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Luky je borečeeeeek

(jana, 12. 2. 2008 14:41)

Lukáš je moc šikovnej kluk,myslím že motorky mu seděj a je v nich moc dobrej,ještě aby mu to vydrželo......Jsem rada že aspon nekomu mužu fandit....seš suprovej...a nezapoměn že na všechno máš.

fffffffffffff

(Veronika Slámová, 4. 9. 2007 15:14)

máš hezké jméno i příjmení:-D

borci

(veronika slámová, 19. 8. 2007 15:17)

ahoj moc ti fandím i tvýmu brachovi jste super držím vám pěsti pa pa

 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< duben / 2021 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 180491
Měsíc: 2218
Den: 63